איריס אלטמן B.Sc בהנדסת תעשיה וניהול

ב – 20 השנים האחרונות, עוסקת איריס אלטמן בהקמה, שיפור וייעול של התשתיות התפעוליות במערכי שירות ותפעול גדולים ומורכבים, כמהנדסת, כמנהלת וכיועצת.
היא החלה את דרכה המקצועית בתחום כנציגת שירות במהלך לימודיה בטכניון ועם סיום הלימודים הקימה תפקיד חדש בתחום "הנדסת שירות". משם התקדמה לתפקידים ניהוליים בכירים (בארגונים Better Place, בזק, פלאפון, ביפר ועוד) ועבדה כיועצת למגוון ארגונים מובילים בארץ (פלאפון, YES, בזק בינלאומי, טבע, DHL, תקשוב ועוד).

כמנהלת וכיועצת, הובילה איריס אלטמן פרוייקטים רוחביים, מורכבים ומאתגרים: פרוייקטים מרובי תהליכים, ספקים, גורמים מעורבים ויעדים עסקיים, כמו גם צוותי חשיבה שהובילו מהלכי שיפור משמעותיים בזמן קצר, באמצעות מתודולוגיה ממקדת ואפקטיבית.

בארגונים רבים הייתה איריס אלטמן אחראית לגיבוש המלצות על מהלכים שינוי משמעותיים עבור מקבלי ההחלטות ברמת הנהלה ודירקטוריון והצגתן. המלצות אלו התבססו תמיד על ניתוח נתונים מעמיק, פתרונות יצירתיים וראיית התמונה הרחבה.

בנוסף, איריס היתה מעורבת והובילה מהלכי הקמה ייחודיים של ארגונים, יחידות ותפקידים, כאשר הדגש היה על ראייה מערכתית ואינטגרציה.

איריס אלטמן מביאה איתה ניסיון עשיר ומגוון בהקמה וניהול של צוותים מולטידיסיפלינריים התומכים מקצועית ביחידות ה"קו". צוותים אלו אמונים על ההקמה וההפעלה השוטפת של התשתיות במכלול ההיבטים: איפיון וניתוח תהליכים, מערכות מידע תומכות, איכות השירות, הקמת תוכניות עבודה וביצוע מעקב על ישומן, בניית תקציבים ותקינה, פיתוח מערכי הדרכה, מודלים, שיטות, סקרי שביעות רצון ועוד. הקו המנחה לפיו פעלו צוותים אלו היה מיקסום היעילות התפעולית בד בבד עם שיפור שביעות רצון הלקוחות והעובדים.

בשנים שקדמו לכך, היתה לאיריס קריירה מעניינת כצלמת (היא בוגרת המחלקה לצילום במכללת הדסה בי-ם). היא מאמינה שהעיסוק בצילום כמקצוע, תורם רבות ליצירתיות, לנקודת המבט הייחודית שלה, לשיטות הניהול והחיבור לאנשים ולפתרונות שהיא מביאה לארגונים, דרך שילוב גישות שספגה ופיתחה כשהסתכלה על העולם במשך מספר שנים (בעיקר) דרך עדשת המצלמה.
העיסוק בצילום וההכרות המעמיקה עם עולם השירות והתפעול בנו אצל איריס אלטמן יכולות צילום Snapshot של מערכים תפעוליים, יכולות המאפשרות מיקוד ואפקטיביות יוצאת דופן.

אחד המאפיינים שהולכים עם איריס אלטמן לאורך כל הדרך בחיים המקצועיים והאישיים הוא שילובים אפקטיביים.

שילובים אפקטיביים

ראייה רוחבית, עבודה בהקשר ארגוני רחב, תוך אינטגרציה גבוהה

יסודיות, העמקה, ירידה לפרטים

חיבור חזק ל"שטח" - לצרכים, לאתגרים, לאנשים

עבודה מול גופי מטה, טכנולוגיים וספקים חיצוניים

היבטים הנדסיים: תהליכים, מערכות, מודלים, שיטות, בקרה ומדידה

היבטים "רכים": שביעות רצון, חווית לקוח, תפיסת שירות והדרכה

חדשנות ויצירתיות בפתרונות

יישום פתרונות "מסורתיים"

שליטה גבוהה בניהול פעילויות On-line במערכים מורכבים

מומחיות בניהול מטה רב-תחומי ועבודה מול הנהלה בכירה

שילוב כלים ומתודולוגיות מתקדמות

יישום כלים פשוטים לצרכי לימוד והבנייה נכונה

ניהול מנהלי פרוייקטים ומהנדסים

מעורבות אישית גבוהה בביצוע הפרוייקטים

פירוק למרכיבים (בתהליכי אבחון וניתוח)

אינטגרציה (בשלב היצירה-מחדש)

חשיבה הנדסית (תואר בהנדסה)

גישה יצירתית – אומנותית (תואר בצילום)

תחומי מומחיות

המומחיות שאני מביאה היא בתחומים:
ניהול פרויקטים, שינוי שיפור וניהול איכות, מערכות מידע ותקשורת, תכנון ובקרה תקציבית, בקרה, מדידה ותגמול ופיתוח הדרכה וידע ...

קרא עוד...

עקרונות פעולה

כיועצת, ההתמחות שלי היא בניהול פרוייקטים
כ-Focal point בראייה אינטגרטיבית-מערכתית בהתאמה וברגישות לצרכי הלקוח

קרא עוד ...

חוויית הלקוח

  • במישור הניהולי
  • במישור המקצועי
  • במישור הבין-אישי

קרא עוד ...